Mitsubishi ASX prošlo faceliftem. Zná českou cenu

Publikováno:

Mitsubishi ASX je je na českém trhu od roku 2010. Přesto auto, na které se právě koukáte na fotografii, není jeho nová generace, ale jen výraznější facelift. Pod líbivější karoserií najdete pořád staré ASX. Nový modelový ročník je nicméně o 70 mm delší (nyní 4365 mm) a o 15 mm vyšší (1640 mm). Zásadnější změny proběhly pod kapotou a zejména v cenících.

Auto totiž dostalo nový motor. Jde opět o atmosférickou jednotku, starou jedna-šestku nyní nahrazuje nový 2.0 MIVEC. Prodává se jak s manuální převodovkou, tak s automatickou CVT a také v kombinaci s pohonem všech kol a CVT. Jednotka má výkon 110 kW a slibuje spotřebu mezi 6,5 až 7,3 litry benzinu na 100 kilometrů.

Auto přišlo o výbavy Intense+ a Invite+, nahradily je jednodušeji pojmenované verze Intense a Invite. Základní Inform zůstává. Novinkou ale je, že už v základu dostanete vůz vybavený automatickými LED světlomety. Přibyl i dešťový senzor. Také proto je auto o něco dražší než před faceliftem. Mitsubishi ASX nyní začíná na 415 tisících korunách, což je o 20 tisíc víc než dříve.

Více už v kartě vozu, která je pod tímto odkazem.