Renault Captur: nové motory a výhodná Winter Edition

Publikováno:

Nejprodávanější Baby SUV v Evropě se na českém trhu prodává s novými motory 1.3 TCe. Zároveň ho lze mít ve výhodné zimní výbavě.

Renault Captur si už několik let drží pozici nejoblíbenějšího Baby SUV na evropském trhu. Daří se mu i v Česku, kde je trojkou za Dacií Duster a Peugeotem 2008. Od prosince jeho ceník rozširuje nový benzinový turbomotor 1.3 TCe ve dvou výkonových verzích 96 a 110 kW. Slabší provedení tohoto čtyřválce se kombinuje výhradně s manuálním řazením, silnější lze mít i s automatickou převodovkou.

Všechny tři verze se chlubí na poměry malých SUV nadprůměrnou dynamikou a jejich spotřeba se nevymyká z průměru. Parametry nového motoru Renaultu Captur můžete porovnávat s konkurenty zde

Nejlevněji lze Renault Captur s novým motorem 1.3 Tce/96 kW pořídit v druhé výbavě Limited za 384 900 korun. Příplatek za tuto pohonnou jednotku proti základnímu tříválci 0.9 TCe/66 kw činí 42 tisíc korun. Mezi verzemi 96 a 110 kW je rozdíl patnáct tisíc korun (stojí od 399 900 korun) a za automatickou převodovku zaplatíte dalších třicet tisíc korun. Kompletní ceník Renaultu Captur objevíte zde.

V poslední době se měnily i ceny ostatních verzí Renaultu Captur. Zatímco se zrušil bonus 15 tisíc na příslušenství či servisní smlouvu, dostupné výbavy se naopak o stejnou částku zlevnily. V základní výbavě Advantage, mající ve standardu například LED denní svícení, klimatizaci, rádio a tempomat s omezovačem rychlosti, se Captur nabízí za 309 900 korun s motorem 0.9 TCe a vyhoupl se tak na čtvrtou příčku mezi nejlevnější Baby SUV. Kompletní žebříček nejlevnějších SUV seřazených podle ceny si prohlédněte zde. Díky výkupnímu bonusu se cena Renaultu Captur může snížit o dalších 20 tisíc korun.

Listopadovou novinkou je výbava Winter Edition vycházející z druhého stupně Limited. Ve standardu obsahuje navíc automatickou klimatizaci, bezklíčové odemykání, dešťový senzor a světlomety automatické. Nabízí se jen s přeplňovanou devítistovkou za 349 900 korun a je proti výbavě Limited dražší jen o 7 tisíc korun. vyjmenované prvky výbavy přitom byly vyčísleny částkou 15 tisíc korun. Navíc lze k Winter Edition přikoupit vyhřívaná sedadla za sníženou cenu 1 000 Kč.

Fotogalerie