Citroën C3 Aircross: SUV s praktičností multifunkčních aut MPV od 319 900 korun

Citroën C3 Aircross: SUV s praktičností multifunkčních aut MPV od 319 900 korun
Citroën C3 Aircross je dobře vybaven a chráněn pro jízdu mimo asfalt do lehčího terénu. Bart Běhal

Vůz kategorie SUV C3 Aircross nahradil v modelové řadě Citroënu automobil třídy MPV, tedy víceúčelových vozidel - Citroën C3 Picasso. A aby to spokojeným zákazníkům C3 Picasso nebylo líto a měli se proč ke značce vracet, ponechal si prvky z jejího velmi praktického a prostorného interiéru. Citroën C3 Aircross tak může disponovat posuvnými sedadly druhé řady, u nichž lze rovněž nastavovat sklon jejich opěradla a po jejich sklopení celé sedadlo zajíždí do podlahy, aby vznikl co největší zavazadlový prostor. To je praktičnost v kategorii baby SUV ojedinělá. Citroën C3 Aircross si tak více než jeho konkurenti může dělat nárok na označení "plnohodnotné rodinné auto". Už proto, že se do jeho interiéru relativně pohodlně vejde pět dospělých cestujících.

Velikostí prostoru pro zavazadla Citroën C3 Aircross mezi Baby SUV vyniká. Už základních 410 litrů je velkorysá hodnota, díky posuvu zadních sedadel a napřímení jejich opěradel může vzrůst až na královských 520 litrů. Sedadlo spolujezdce lze zcela sklápět, takže se do interiéru vejdou předměty dlouhé až 2,4 metru.

Další disciplínou, ve které C3 Aircross patří ke špičce, je komfort. Sedadla jsou příjemně široká a pohodlná.

Originální design, díky němuž C3 Aircross mezi ostatními SUV rozhodně nezapadne, v sobě mísí líbivost a robustnost vyjádřenou masivními plastovými ochrannými prvky. K dispozici je až 85 různých barevných kombinací. V nabídce jsou totiž čtyři kontrastní střechy a stejný počet balíčků s barevně odlišenými střešními ližinami, kryty zrcátek nebo obrouček mlhovek. Dvoubarevně provedený může být v různých variacích také svěží a mladistvě působící interiér.

Dalším trumfem C3 Aircross v porovnání s konkurencí jsou úsporné benzinové i naftové turbomotory.

A jelikož o peníze jde vždy až v první řadě, určitě potěší také fakt, že je Citroën C3 Aircross jedním z nejlevnějších SUV. Jeho cena začíná už na 319 900 korunách.

Ve výbavě Citroënu C3 Aircross může být řada prvků typických spíše pro luxusní automobily. Jde například o indukční bezdrátové dobíjení mobilního telefonu. Už nejlevnější provedení obsahuje bezpečnostní asistenty jako je varování při opuštění jízdního pruhu nebo rozpoznávání dopravních značek.

Napsali o něm:

Z hlediska technologické výbavy Arona svým informačně-zábavním systémem drtí konkurenci. Vrcholný infotainment má skvělou grafiku, rozumí si se smartphony, je rychlý a zanechal si oddělené ovládání klimatizace a dva mechanicky otočné ovladače. Autorevue.cz

Auto je pohodlné, na nerovnostech neskáče a dobře tlumí rázy. Auto.idnes.cz

Celá přístrojová deska je přizpůsobena řidiči včetně středového panelu, který je k němu lehce otočen. Vůbec celá ergonomie řidičova pracoviště si zaslouží pochvalu počínaje perfektně čitelnými kontrolními přístroji a konče pečlivě rozmístěnými ovladači na multifunkčním volantu. Vybermiauto.cz