Kia Niro: Jediné výhradně ekologické SUV na českém trhu

Kia Niro: Jediné výhradně ekologické SUV na českém trhu
Kia Niro nemá coby hybrid v zimě na rozdíl od elektromobilů výrazně omezený dojezd Ondřej Běhal

Kia se s modelem Niro stala průkopníkem. Jako první značka uvedla na český trh SUV, které nabízí výhradně ekologický pohon. Buď se dá pořídit jako hybrid, tedy automobil, na jehož pohonu spolupracují benzinový motor a elektromotor, nebo jako plug-in hybrid. Ten se dá dobíjet ze sítě a ujede 58 km čistě na elektřinu. Na krátké vzdálenosti tak funguje jako elektromobil.

Samozřejmě, že pouze na ekologii by zvlášť čeští zákazníci neslyšeli. Jenže ruku v ruce s ní jde i nízká spotřeba, a tedy nízké náklady na provoz auta. Kia Niro Hybrid má spotřebu 3,8 l/100 km v kombinovaném režimu. Niro PHEV se může pohybovat díky rozšiřující se síti bezplatných veřejných nabíječek zcela zdarma. Pokud se zapojí do hry i benzinový motor, činí spotřeba paliva 1,3 l na 100 kilometrů.

Výhoda vlastnictví ekologických aut spočívá i v možnosti používat parkovací zóny v Praze zcela zdarma po zaplacení registračního poplatku 100 korun za rok.

Kia Niro patří mezi nejlevnější hybridní SUV na českém trhu. A kromě příznivé ceny nabízí i bohatou standardní výbavu včetně automatické převodovky nebo stále na českém trhu unikátní sedmileté záruky.

Tím ale výčet výhod v porovnání s ostatními Baby SUV zdaleka nekončí. Niro ohromí prostorným interiérem, jde o plnohodnotné rodinné auto pro pět dospělých osob. Skvělá je šířka v loktech i místo nad hlavou na zadních sedadlech. Potěší i objemný zavazadlový prostor hybridu čítající 436 litrů díky chytrému uložení akumulátorů pod zadními sedadly.

Potěší svižnost modelu Kia Niro s hybridní soustavou o výkonu až 104 kW zejména ve městech. Agilní jízdní vlastnosti v zatáčkách mají daleko k těžkopádnému projevu některých SUV.

Kia Niro bude ideálním SUV zejména pro obyvatele měst. Půjde o zajímavou volbu nejen pro ekologicky a ekonomicky smýšlející jedinci a páry, ale i celé rodiny.